راه اندازی باشگاه مشتریان ویژه سالن های زیبایی

3 2
  • تاریخ : 1397/6/31
  • بازدید : 7807
امتیاز 2.88 تعداد رای 8

راه اندازی باشگاه مشتریان ویژه سالن های زیبایی

سالن های زیبایی دارای مزیت رقابتی کمی هستند و البته مشتریان خاص (خانم ها)، مشتری خانم برای یک کسب و کار دقیقا مانند یک شمشیر دو لبه عمل می کند، خانم ها هم می توانند کسب و کار شما را به یک برند بزرگ تبدیل کنند و هم این احتمال وجود دارد که در صورت رعایت نکردن قواعدتعامل با مشتریان خانم، پس از مدتی اثری برند شما باقی نماند.
فراموش نکنید که یک مشتری راضی نهایتا سه نفر را به شما معرفی می کند اما یک مشتری ناراضی مانع از مراجعه 20 مشتری دیگر به شما می شود !!!

هفت دلیلی که راه اندازی باشگاه مشتریان برای سالن های زیبایی فوق العاده است

یکی از مهمترین نکاتی که در راه اندازی باشگاه مشتریان برای هر کسب و کاری باید به آن توجه شود مخاطبین یا مشتریان آن کسب و کار است، در حقیقت هدف شما از راه اندازی باشگاه مشتریان تشویق مشتری به مراجعه دوباره و خرید بیشتر است، بنابراین باید باشگاه مشتریان خود را با توجه به نیاز مشتریان خودتان طراحی کنید. مواردی که در طراحی باشگاه مشتریان برای سالن های زیبایی و مشاغل مانند آن باید توجه کنید، عبارتند از:

مشتریان خانم و مفهوم وفاداری

وفاداری مهمترین و تاثیر گذار ترین پارامتر در کار شماست، مشتریان خانم به مراتب بیشتر از مشتریان آقا به سیستم های وفاداری عکس العمل مثبت نشان می دهند و از برنامه های وفاداری استقبال می کنند. کلمه "خانم" با کلمه "وفاداری" رابطه ای مستقیم و عمیق دارد، خانم ها به مراتب بیشتر از آقایان به یک برند، نام تجاری یا یک مرکز خدماتی وفادار می شوند و تا زمانی که مشکل بزرگی بوجود نیاید، به آن وفادار می مانند، پس اگر شغلی مانند مرکز مراقبت یا زیبایی دارید که مشتریان شما خانم هستند، باید این مژده را به شما بدهم که باشگاه مشتریان و برنامه های وفادار سازی مشتریان برای شما بسیار مناسب است.

مشتریان خانم و حس خاص بودن

شاید اگر پای صحبت مشتریان قدیمی خود بنشینید، به شما خواهند گفت که دوست دارند بین آنها و مشتریان جدید تفاوت قائل شوید، جالب است بدانید که این انتظار کاملا بجا و درست است، شما در اجرای سیاست های درست امتیاز دهی و گروه بندی مشتریان دو پیام مهم را به مشتریان خود ارسال می کنید :

اول اینکه شما قدردان مشتریان قدیمی خود هستید و به پاس وفاداری آنها برایشان شرایط و مزایای خاصی در نظر گرفته اید؛

دوم اینکه به مشتریان جدید خود این پیام را می‌دهید که در صورت وفاداری به برند شما، آنها نیز می توانند از این مزایا استفاده کنند.

برای ایجاد این تفاوت بین مشتریان جدید و قدیمی نیاز به ابزاری هوشمند و دقیق دارید که با در نظر گرفتن تعداد دفعات مراجعه مشتری، فاصله بین مراجعات مشتری و مبلغ پرداختی توسط او، به مشتریان امتیاز دهد و بتواند مشتریان را گروه بندی کند و برای هر گروه از مشتریان امتیاز، اعتبار یا تخفیف خاصی را در نظر بگیرد. خبر خوب این است که سیستم باشگاه مشتریان در سالن های زیبایی به راحتی و بصورت کامل این کار را برای شما انجام می‌دهد.

سالن های زیبایی و لاین های مختلف فعالیت

در سالن های زیبایی و مراکز مراقبت معمولا لاین های مختلف فعالیت وجود دارد، مثلا ممکن است در یک سالن زیبایی بخش رنگ و مش، ناخن، ابرو، میکاپ، اپیلاسیون و ... وجود داشته باشد. حتما دقت کرده اید که تعداد کمی از مشتریان از همه این بخش ها استفاده می کنند و معمولا هر مشتری در یک یا دو بخش مشتری ثابت است و برای شما به عنوان مدیر سالن بسیار جذاب است که بتوانید یک مشتری را تشویق به استفاده از بخشی کنید که قبلا مشتری آن بخش نبوده است. با طراحی یک باشگاه مشتریان ویژه سالن های زیبایی به راحتی می توانید این سیاست های تشویقی را تعریف و تنظیم کنید که در صورت استفاده یک مشتری از بخش خاصی، برای او امتیاز، اعتبار یا تخفیف خاصی در نظر می‌گیرید و جالب است بدانید که در یک نرم افزار باشگاه مشتریان هوشمند، تحلیل رفتار مشتری بصورت اتوماتیک انجام می شود و برنامه بصورت خودکار به شما پیشنهاد می دهد که برای گروه خاصی از مشتریان، پیشنهاد خاصی را ارسال کنید. مثلا اینکه اگر تا یک هفته دیگر از خدمات ناخن ما استفاده کنید، 30% تخفیف خواهید گرفت! توجه کنید این آفر فقط برای مشتریانی فرستاده می شود که مشتری بخش های دیگر سالن زیبایی شما بوده اند، اما از بخش ناخن شما استفاده نکرده اند.

تاثیر نظرسنجی در سالن های زیبایی

نظرسنجی در باشگاه مشتریان ویژه سالن های زیبایی از دو دیدگاه دارای اهمیت است:

  1. اگر بدانید که 76 درصد از مشتریان خانم بدون اینکه دلیل نارضایتی خود را بگویند، شما را ترک می کنند و دیگر به شما مراجعه نمی کنند، چه می کنید؟ واقعیت این است که اگر از این مشتریان دلجویی شود و یا حتی نظر آنها پرسیده شود و به آنها اجازه اظهار نظر بدهید براحتی می توانید بیش از 60 درصد از این مشتریان را ترغیب به مراجعه مجدد کنید. اگر می خواهید در باشگاه مشتریان کلینیک و یا مرکز زیبایی خود از مشتریان نظرسنجی کنید، بهترین نوع نظرسنجی، تماس تلفنی توسط اپراتور حرفه ای و دوره دیده است که بتواند احساسات مشتری را به خوبی درک کند و مشتریان ناراضی و یا عصبانی را آرام نماید. و بهترین روش وفادار سازی مشتری این است که کاری کنید مشتری احساس کند که به نظر او ترتیب اثر داده اید (فارغ از اینکه حق با مشتری بوده یا خیر).
  2. در مراکز زیبایی به علت زیاد بودن تعداد پرسنل در لاین های مختلف، امکان نظارت مدیریت مرکز روی تمام پرسنل وجود ندارد، به همین دلیل از گزارش های تحلیلی و گرافیکی و همچنین نظر مشتریان، به راحتی می تواند بر روی تمامی پرسنل خود نظارت کامل داشته باشد.

رقابت بین سالن های زیبایی

باید توجه داشته باشید که اگر مشتری را با استفاده از برنامه های وفاداری سالن زیبایی خود، وفادار نکنید، این احتمال وجود دارد که مشتری در اثر تبلیغات، توصیه دوستان و یا به واسطه پیشنهادی که از سایر سالن های زیبایی دریافت می کند به سمت آنها جذب شود، وقتی شما به مشتری کارت وفاداری باشگاه مشتریان خود را می دهید و به او اعتباری می دهید که در مراجعه بعدی بتواند از آن استفاده کند، مشتری به امید زنده کردن اعتباری که به او داده اید تشویق می شود تا خرید مجدد داشته باشد.

مشتریان خانم و تبلیغات دهان به دهان

اتفاق خوب دیگر در راه اندازی باشگاه مشتریان برای سالن های زیبایی این است که به راحتی می توانید مشتری را در ازای گرفتن اعتبار یا امتیاز بیشتر تشویق به معرفی مشتریان جدید کنید، در سیستم باشگاه مشتریان شما به راحتی می توانید به هر فرد در ازای معرفی مشتری جدید پورسانت دهید و این پورسانت بصورت اتوماتیک برای او منظور می شود.

به محض اینکه مشتری جدید به شما مراجعه می کند، سیستم برای معرف او یک پیامک ارسال می کند و به او اطلاع می دهد که بابت معرفی مشتری جدید مبلغ مشخصی اعتبار نقدی گرفته است.

باشگاه مشتریان و برند سازی برای سالن های زیبایی

با توجه به جدید بودن باشگاه مشتریان در سالن های زیبایی و تعداد انگشت شماری از سالن های زیبایی که شروع به استفاده از سیستم وفادار سازی مشتریان کرده اند، شما می توانید با راه اندازی باشگاه مشتریان برای سالن زیبایی خود قدم بزرگی در جهت شهرت سالن زیبایی خود بردارید. فراموش نکنید برند هایی مثل نوین چرم یا چرم درسا که برای اولین بار از سیستم های وفادار سازی مشتریان و سیستم کارت باشگاه مشتریان استفاده کردند در حال حاضر از تمامی رقبای خود جلوتر  و معروف تر هستند.

کلام آخر : با توجه به جنس مشتریان (مشتریان خانم)، بخش های مختلف فعالیت در سالن های زیبایی، امکان برگشت مشتری و رقابت پذیری سالن های زیبایی، در شرایط فعلی راه اندازی باشگاه مشتریان برای سالن های زیبایی یکی از ایده آل ترین روش ها برای افزایش مشتری جدید، وفادار کردن مشتریان قدیمی و تشویق مشتری به مراجعه بیشتر و مراجعه سریع تر است.

با پیاده سازی سیستم باشگاه مشتریان در سالن زیبایی، شما به سرعت به یک برند در زمینه کاری خودتان تبدیل خواهید شد.

امتیاز دهید :

درباره نویسنده

به اشتراک بگذارید

منبع:

نظر دهید

گزارش

نظرات (اولین نفری باشید که نظر میدهد )

02122880701